Saunový svet

Pre koho je klasická sauna príliš horúca alebo príliš suchá, môže kombinovať zdravé pôsobenie sauny a parného kúpeľa navzájom.

Upozornenie!

Milí naši hostia, zdravie je na prvom mieste a preto
od 16. 3. 2020 bude Wellness hotel Repiská zatvorený až do odvolania.
Ďakujeme Vám za pochopenie.

SANÁRIUM premení saunu podľa želania na tropický kúpeľ, na teplovzdušný kúpeľ, na jemný parný alebo na bylinkový kúpeľ. Môžete si vybrať, na čo máte práve chuť a čo vám najviac vyhovuje. Pri teplote od cca 60°C a regulovanej vlhkosti vzduchu do maximálne 55% nájdete mimoriadne priaznivú klímu na odpočinok a dobrú pohodu.

Okrem toho je oddych v SANÁRIU ideálny na nazbieranie nových síl. Striedanie blahodarnej horúčavy a ochladenia posilňuje imunitu a krvný obeh.

Skrátka: celá látková výmena beží na vysoké obrátky. A ako bonus sa SANÁRIUM stará o vašu pokožku a detoxikuje organizmus. Telo a duch sa znova dostávajú do stavu rovnováhy.

Za návštevu saunového sveta zaplatíte poplatok 5 Eur / osoba / hodina (cena platí aj pre neubytovaných hostí).

Za návštevu relaxačného bazéna + whirlpool (1 hodina) zaplatíte za dospelú osobu 6 Eur a za dieťa do 12 rokov 3 Eur. Neubytovaní hostia platia poplatok 10 Eur.

Za návštevu relaxačného bazéna + whirlpool + sauny (2 hodiny) zaplatíte za dospelú osobu 11 Eur a za dieťa do 12 rokov 7 Eur. Neubytovaní hostia platia poplatok 15 Eur.

Saunový svet obsahuje:

  • Fínska sauna
  • Parná sauna
  • Sanárium
  • Sprcha zážitok
Sanárium - Hotel Repiská

FÍNSKA SAUNA

Fínska sauna má priaznivé účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje telo starať, slúži na regeneráciu a celkový oddych po fyzickej aj psychickej stránke.

Saunovanie sa neodporúča ľuďom s vysokým krvným tlakom, s kožnými a respiračnými chorobami, so srdcovými ťažkosťami, s nádchou, chrípkou, alergikom.

PARNÁ SAUNA

Parná sauna je sauna s teplotou 45 - 55°C a vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100%). Medzi jej účinky patrí predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela, a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach. Parné kúpele priaznivo pôsobia aj na regeneráciu pokožky.

Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť - napr. v ochladzovacom bazéniku alebo ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax.

Procedúru je možné viackrát (dva až trikrát) opakovať.

Wellness je k dispozícii aj pre neubytovaných návštevníkov.