Saunový svet

Pre koho je klasická sauna príliš horúca alebo príliš suchá, môže kombinovať zdravé pôsobenie sauny a parného kúpeľa navzájom.

SANÁRIUM premení saunu podľa želania na tropický kúpeľ, na teplovzdušný kúpeľ, na jemný parný alebo na bylinkový kúpeľ. Môžete si vybrať, na čo máte práve chuť a čo vám najviac vyhovuje. Pri teplote od cca 60°C a regulovanej vlhkosti vzduchu do maximálne 55% nájdete mimoriadne priaznivú klímu na odpočinok a dobrú pohodu.

Okrem toho je oddych v SANÁRIU ideálny na nazbieranie nových síl. Striedanie blahodarnej horúčavy a ochladenia posilňuje imunitu a krvný obeh.

Skrátka: celá látková výmena beží na vysoké obrátky. A ako bonus sa SANÁRIUM stará o vašu pokožku a detoxikuje organizmus. Telo a duch sa znova dostávajú do stavu rovnováhy.

 

Za návštevu saunového sveta zaplatíte poplatok 10 Eur / osoba / hodina

Za návštevu relaxačného bazéna + whirlpool (1 hodina) zaplatíte za osobu nad 15 rokov: 14 Eur a za dieťa od 2,99 do 14,99 rokov: 8 Eur

Za návštevu relaxačného bazéna + whirlpool + sauny (2 hodiny) zaplatíte za osobu nad 15 rokov: 15 Eur a za dieťa od 2,99 do 14,99 rokov: 12 Eur

(cenník je platný od 3. 1. 2023 - 2. 1. 2024)

 

Saunový svet obsahuje:

  • Fínska sauna
  • Parná sauna
  • Sanárium
  • Sprcha zážitok
Sanárium - Hotel Repiská

FÍNSKA SAUNA

Fínska sauna má priaznivé účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje telo starať, slúži na regeneráciu a celkový oddych po fyzickej aj psychickej stránke.

Saunovanie sa neodporúča ľuďom s vysokým krvným tlakom, s kožnými a respiračnými chorobami, so srdcovými ťažkosťami, s nádchou, chrípkou, alergikom.

PARNÁ SAUNA

Parná sauna je sauna s teplotou 45 - 55°C a vysokou vlhkosťou vzduchu (až 100%). Medzi jej účinky patrí predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vyššia teplota vzduchu napomáha tiež k zvýšeniu potenia tela, a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach. Parné kúpele priaznivo pôsobia aj na regeneráciu pokožky.

Odporúčaná dĺžka pobytu v parnej saune je 15 minút, následne je vhodné organizmus patrične ochladiť - napr. v ochladzovacom bazéniku alebo ľadovou sprchou a dopriať mu krátky relax.

Procedúru je možné viackrát (dva až trikrát) opakovať.

Wellness je k dispozícii aj pre neubytovaných návštevníkov.